Про доступність інформації пов’язаної з постачанням електричної енергії Споживачу

Усім відомий вислів «Хто володіє інформацією, той володіє світом», був и залишається актуальним ледь не для всіх сфер нашого життя. А як щодо доступності інформації пов’язаної з постачанням електричної енергії Споживачу в процесі надання послуг Постачальниками?

ІХ Розділ Правил роздрібного ринку електричної енергії описує права споживача на вільний доступ до інформації яка стосується його особисто, у тому числі інформації, безпосередньо пов’язаної з виконанням укладених ним договорів та здійсненням комерційних розрахунків з учасниками роздрібного ринку, або будь-якої іншої відкритої інформації, пов’язаної з постачанням (розподілом, передачею) йому електричної енергії. Хоча згідно закону доступ наче і вільний, але все ж існують і обмеження, наприклад п. 9.6.3. містить наступну інформацію: «3) дані про споживання електричної енергії споживачем за запитом мають надаватися електропостачальником безкоштовно за умови, що кількість запитів не перевищує чотирьох на рік;».

За роки роботи на ринку електричної енергії у якості Постачальника, ми зрозуміли, що в переважній більшості Споживач, після завершення розрахункового місяця, отримує від свого Постачальника лише зведені дані, а саме:
– об’єм споживання;
– тариф фактичний узагальнений за весь розрахунковий місяць;
– вартість послуг з розподілу та передачі;
– та якщо пощастить – розмір винагороди Постачальника.
Але чи достатньо ощадному та думаючому Споживачеві цієї інформації для оптимізації витрат на закупівлю електричної енергії та розуміння тієї вартості, що сформувалась?
Колектив АКОРН ТРЕЙДІНГ вважає, що ні! Тому пропонує нашим Споживачам дещо більше!

Вже з першим поставленим кіловатом ми задумались про створення ресурсу, який забезпечував би клієнта інформацією в реальному режимі часу про ринкову ціну, графіки споживання, складові тарифу та вартість споживання. Колектив АКОРН ТРЕЙДІНГ прагнув надати Споживачу зручний інструмент для максимальної оптимізації витрат на електричну енергію, в тій частині яка залежить від самого клієнта, та водночас забезпечити максимальну прозорість формування тарифу.
В результаті плідної роботи, було створено Особистий кабінет споживача, який є зручним аналітичним ресурсом, де вся необхідна інформація про формування та складові тарифу в розрізі різних періодів часу (починаючи з години і закінчуючи календарним роком) представлена як в табличних так і графічних відображеннях.
Створивши ACORN ENERGY DATA PLATFORM, ми не зупинилися, і продовжуємо виявляти побажання та потреби учасників ринку для подальшого вдосконалення ресурсу та наповнення його новими інструментами.

13.05.2021